Magnety pod drobnohledem

Magnety pod drobnohledem

Celá řada z Vás již používá magnety jako reklamní médium. Pro ty, kteři by se s materiálem rádi seznámili je nejlepší volbou náš vzorník tiskových materiálů, kde kromě dalších používaných naleznete také magnetické fólie.

Rád bych Vám představil magnety trochu podrobněji.

Magnetická fólie

Magnetická fólie s lakovaným povrchem je vhodná pro krátkodobá reklamní sdělení. Aplikace je možná pouze na rovné hladké kovové povrchy, které je před aplikací nutné dobře očistit. Tisk je možné laminovat a chránit ho tak před mechanickým poškozením. Fólii lze velice snadno aplikovat i sejmout bez poškození povrchu. Je vhodná pro tvarový ořez. Neobsahuje žádná změkčovadla, a proto nemůže vyschnout a křehnout. Celkově je navržena tak, aby sloužila léta jen s nutností minimální údržby.

Přilnavost magnetické folie je závislá na její tloušťce, ale také na kovovém podkladu a síle laku.  Pokud není povrch úplně kovový (má např. velmi silou vrstvu laku, nebo je kytovaný), je vhodné použít jiný materiál. Při aplikaci je nutné dodržovat následující pokyny.
  • Před instalací musí mít fólie pokojovou teplotu, aby bylo docíleno elastičnosti. Folie se přikládá postupně a jemným tlakem se přitlačuje k povrchu.
  • Mezi magnetickou folií a podkladem kondenzuje vlhkost, proto je doporučeno minimálně jedenkrát týdně sejmout folii z podkladu a utřít magnetku i podklad do sucha.
  • Povrch lze čistit teplou vodou s trochou saponátu či mýdla.


Magnetické fólie v reklamě

Využití většiny permanentních magnetů je omezeno jejich tvrdostí a křehkostí.
Proto byly vytvořeny magnetické materiály, které se lépe zpracovávají a nabízí nové možnosti využití. Patří sem pryžové magnety a magnetoplasty.
Pryžové magnety se vyrábí ze směsi jemného magnetického prášku a elastoplastického pojiva. Vzniká hnědý materiál připomínající tvrdou pryž. Čím více magnetického prášku pryžový magnet obsahuje, tím méně je elastický, ale o to větší magnetickou silou oplývá. Fólie z magnetické pryže se vytváří válcováním. Vyrábí se izotropní i anizotropní varianta. Magnetizace je podobně jako u klasických permanentních magnetů dipólová, či častěji multipólová.

Schéma multipólové polarizace magnetického pole u magnetických fólií.


Z uvedeného vyplývá následující vztah:

větší tloušťka magnetické fólie = více magnetického materiálu
= silnější magnetická adheze

 
Díky svým jedinečným vlastnostem nacházejí pryžové magnety široké uplatnění v reklamním průmyslu.
Určitě jste se s nimi již setkali v podobě např. magnetek na lednici nebo u značení vozidel taxislužby.
Dnes však tyto materiály nabízí daleko více možností využití. Pro větší plochy se nejčastěji kombinují materiály trvale magnetické a tzv. ferro materiály. Vznikají tak interaktivní plochy, které vynikají snadností obsluhy. Zejména změna grafického motivu nevyžaduje od obsluhy žádné zvláštní dovednosti, což znamená nejen úsporu nákladů ale i časovou úsporu.

Magnety na auto


Magnetické fólie umístěné na automobily jsou ideálním prostorem pro prezentaci reklamních sdělení.

Fólie umožňují rychle umístit reklamu na firemní vozy, a to bez negativního vlivu na lak. Stejně tak je rychlá i demontáž a umístění na jiné vozidlo.

Samolepky magnetické - popisovatelné


Díky našim tabulovým samolepkám získáte prostor, kam můžete snadno něco napsat a zase to smazat. Vlastním potiskem mu dáte tvář a můžete tak vytvářet tabule pro nejrůznější použití.

Vhodné místo pro poznámky, nápady nebo sledování vašeho pracovního plánu.

Inspirujte se možnými aplikacemi: